Czekaj...
Poprawa bezpieczeństwa na stronie WordPress

Wrzesień 5, 2017 ⋅ Green Host
Porady Wordpress


 

Posiadanie strony internetowej opartej o system WordPress umożliwia wykorzystywanie wielu przydatnych rozwiązań i mechanizmów. Istnieją setki łatwych do zainstalowania rozwiązań, które dostępne są w celu dostosowania witryny do Twoich wymagań.

Każdego roku miliony stron internetowych są skutecznie atakowane przez hakerów i botów, które mogą wywołać spustoszenie. Obejmuje to kradzież danych osobowych, które są przechowywane na stronie internetowej, zmianę uprawnień dostępu i zmiany struktury stron internetowych. W rzadkich przypadkach całkowite usunięcie strony i wszystkich danych, na stałe.

Limit prób logowania

Domyślnie WordPress nie ma limitu, ile razy ktoś może próbować zalogować się na konto admina. W ten sposób twoja strona jest otwarta na atak zwany “Brutal Force”. Dzieje się tak, gdy program jest zaprojektowany do wielokrotnego wprowadzania różnych kombinacji logowania. Sytuacja ma miejsce aż do momentu wprowadzenia właściwej kombinacji i uzyskania dostępu.

Można to łatwo zwalczyć, pobierając wtyczkę Log In Lockdown, która ogranicza liczbę prób zalogowania, a jeśli limit zostanie osiągnięty, tymczasowo blokuje konto na określony czas.

Inną funkcję bezpiecznego logowania, którą powinieneś posiadać, jest uwierzytelnianie dwuetapowe. Wymaga podania przez użytkownika zwykłego hasła, jak również drugiego protokołu bezpieczeństwa, takiego jak tajne pytanie, kod lub zestaw znaków. Przydatną okazuje się wtyczka rekomendowana przez twórców WordPressa o nazwie Google Authenticator

Aktualizacja oprogramowania

W dzisiejszym świecie online wszystko musi zostać zaktualizowane. Od ofert produktów w witrynie e-commerce, po kodowanie i zabezpieczenia witryny. Ponieważ WordPress jest najczęściej używanym na świecie oprogramowaniem stron internetowych, twórcy tego oprogramowania często publikują poprawki i aktualizacje.

Jeśli aktualizacja zostanie opublikowana, otrzymasz powiadomienie o dostępności aktualizacji i będziesz mógł zaktualizować oprogramowanie swojej strony. To samo dotyczy wszystkich zainstalowanych wtyczek.

Użyj rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych

Niestety żadna strona nie jest w 100% bezpieczna, niezależnie od tego, czy masz najnowszą aktualizację zabezpieczeń WordPress. Nawet najbezpieczniejsza strona rządowa może zostać i została zhackowana. Jeśli tak się stanie, korzystanie z rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych jest świetnym sposobem na szybkie utworzenie kopii zapasowej witryny.

Używanie kopii zapasowej polega w zasadzie na przechowywaniu zaktualizowanej wersji witryny internetowej, które można aktywować w razie potrzeby. Kopie zapasowe wymagają regularnych aktualizacji. Dlatego nasza firma wykonuje takie kopie raz na 24 godziny, aby kopia zawierała wszystkie najnowsze dane.

Certyfikaty bezpieczeństwa SSL

Certyfikaty SSL to bardzo silny i ceniony sposób zabezpieczenia Twojej witryny WordPress. Spójrz na pasek adresu u góry przeglądarki, której używasz. Obok słowa “Bezpiecznie” znajduje się mała zielona kłódka. Oznacza to, że strona główna ma certyfikat SSL zastosowany do niej. Certyfikat zaszyfrował transfer danych z przeglądarki do serwera w celu ochrony przed przechwyceniem. Co więcej, od zeszłego roku certyfikaty SSL pozytywnie wpływają na ranking stron Google. Instalacja może skutkować większym ruchem na Twojej stronie!

Użyj zaufanych pluginów

Jak już zapewne zauważyliście, WordPress opiera się głównie na wtyczkach, aby zwiększyć swoją ofertę dla klientów. Mimo że jest to świetne rozwiązanie do wdrażania różnych mechanizmów na stronie, niektóre mogą pogorszyć bezpieczeństwo witryny. Pobierz i zainstaluj tylko wtyczki, które miały wiele pobrań i pozytywnych opinii, a jeśli masz wątpliwości, nie pobieraj.

Dbanie o bezpieczeństwo witryny jest dość prostym procesem i ma duże znaczenie. Jakie są twoje najważniejsze wskazówki dotyczące zabezpieczenia Twojej witryny WordPress? Które wtyczki poleciłbyś swoim kolegom webmasterom? Pozostaw komentarz poniżej!