Czekaj...
Zhackowane Hasło – Ile razy Twoje hasło zostało zhackowane?

Listopad 16, 2018 ⋅ Green Host
Porady Hostingowe


Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile razy Twoje hasła i dane osobowe zostały zhackowane? Na szczęście dostępne jest szybkie, łatwe i bezpłatne narzędzie, dzięki któremu dowiesz się, gdzie i kiedy Twoje dane osobowe wyciekły z sieci. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak!

Zastanawiałeś się, czy Twoje dane osobowe zostały zhackowane?

Znamy narzędzie, które pozwoli Ci to sprawdzić. Istnieje błędne przekonanie, że głównym sposobem, w jaki twoje dane mogą dostać się w niepowołane ręce, jest włamanie do twojego komputera. W rzeczywistości jednak w dzisiejszych czasach bezpieczeństwo naszych danych osobowych jest całkowicie poza naszą kontrolą.

Choć prawdą jest, że złośliwe oprogramowanie i phishing to dwie bardzo popularne metody, dzięki którym hakerzy uzyskują dostęp do twoich danych osobowych. Istnieje inny, prawdopodobnie bardziej powszechny sposób.

 

ZASTANÓW SIĘ…

 

Jeśli haker miałby Cię zaatakować (za pośrednictwem złośliwego oprogramowania lub phishingu) i odniósłby sukces, otrzymałby tylko twoje dane osobowe. Być może także kilka kontaktów e-mailowych w zależności od naruszenia.

Jeśli zamiast tego haker miał zamiar zaatakować firmę, której jesteś klientem. Udane naruszenie może objąć je setkami, tysiącami, a może nawet milionami danych osobowych.

Małe jednostki to dla przestępców mało łakomy kąsek. Firma lub usługa, z której korzystasz, może przechowywać dane setek, tysięcy, a nawet milionów ludzi. Czyni z nich to o wiele bardziej lukratywny cel dla hakerów.

 

JAK MOGĘ SIĘ DOWIEDZIEĆ GDZIE ZOSTAŁY ZHAKOWANE MOJE DANE?

 

Niedawno potwierdzono, że wszystkie 3 miliardy kont Yahoo zostały naruszone w 2013 r. Sprawdź w jaki sposób nasze dane osobowe kiedykolwiek zostały naruszone i opublikowane w Internecie.

Tak, istnieje poręczne narzędzie, które pomoże ci to zrobić!

Wystarczy odwiedzić stronę haveibeenpwned.com i wpisać swój adres e-mail. Jeśli masz więcej niż jeden adres e-mail lub stary adres e-mail, zdecydowanie warto je sprawdzić. Możesz także wyszukiwać według nazwy użytkownika.

Twój adres e-mail lub nazwa użytkownika zostaną następnie sprawdzone w bibliotece naruszonych danych uzyskanych przez byłe ataki hakerskie do ogromnej liczby firm. Jeśli w rezultacie pojawi się, zostanie wyświetlona strona internetowa, z której skradziono Twoje dane.

 

CO WTEDY?

 

Jeśli rzeczywiście padłeś ofiarą ataku hakerskiego, zalecamy zaktualizowanie zarówno hasła do wiadomości e-mail oraz hasła do firmy lub usługi. Powinieneś także pamiętać o zmianie hasła na inne. Dotyczy to przede wszystkim stron,  na których używasz tego samego hasła. Nadal używasz tego samego hasła do niektórych lub wszystkich kont? Kliknij tutaj, aby uzyskać poradnik na temat tego, jak w przyszłości łatwo uniknąć tej praktyki wysokiego ryzyka!