Czekaj...
Certyfikaty Wildcard – Wady i zalety

Grudzień 17, 2018 ⋅ Green Host
Porady Hostingowe


Certyfikat SSL to istotny parametr bezpieczeństwa wśród organizacji oraz osób prywatnych, który zabezpiecza połączenie z witryną silnym szyfrowaniem. W świecie cyberprzestępczości codziennie wiele witryn internetowych staje się ofiarą ataków phishingowych.

Certyfikaty SSL pozwalają uniknąć przerw w transmisji danych i umożliwiają przesyłanie danych między serwerem, a witryną użytkownika w zaszyfrowanej formie. W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć informacje o certyfikacie Wildcard SSL, który jest używany do nieograniczonej ochrony domen i subdomen.

 

Kiedy potrzebny jest certyfikat Wildcard?

 

Podczas wyszukiwania zabezpieczeń domen podrzędnych nie można pominąć certyfikatu Wildcard, ponieważ jest on idealny do ochrony domen podrzędnych. Będąc efektywnym kosztowo rozwiązaniem zabezpieczającym, certyfikat SSL Wildcard może zabezpieczyć subdomeny pierwszego poziomu.

Dla przykładu certyfikat dla * .domena.pl może zabezpieczyć,

www.domena.pl
blog.domena.pl
domena.domena.pl

Certyfikat ułatwia zarządzanie zabezpieczeniem SSL. Trudno jest obsłużyć wiele certyfikatów SSL dla każdej subdomeny, dlatego Wildcard może ułatwić taką obsługę. Dzięki temu sprwnie zweryfikujesz okres wygaśnięcia certyfikatu, jego odnowienie lub ponowną instalację.

 

W jakich sytuacjach sprawdzi się używanie subdomen?

 

Kiedy prowadzisz serwis internetowy lub sklep i chcesz stworzyć oddzielny dział dla konkretnej tematyki lub forum, w takiej sytuacji tworzysz subdomeny. Każdy serwis lub sklep może posiadać wiele subdomen, a obsługa certyfikatu dla każdej subdomeny może być uciążliwe. W takiej sytuacji przychodzi z pomocą certyfikat Wildcard.

Niestety minusem takiego rozwiązania jest koszt zakupu certyfikatu. Certyfikaty dla subdomen zawsze są płatne i w takiej sytuacji nie można korzystać z bezpłatnych certyfikatów firmy Let‘s Encrypt.

Istnieją też certyfikaty, które mogą zabezpieczyć wiele domen i ich subdomeny. Jeśli potrzebujesz takiego certyfikatu, napisz do nas, a my zaproponujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.